DİYARBAKIR’IN EN ÇOK TERCİH EDİLEN SÜRÜCÜ KURSU | Diyarbakır Akyüzler Sürücü Kursu | Ehliyet Belgesi
Diyarbakır da Akyüzler Sürücü Kursumuz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı ruhsatlıdır. Diyarbakır bölgesinde A Motosiklet Ehliyet, B Otomobil Ehliyet Belgesi hizmeti sunmaktayız. Sizleri de bekleriz.
MENÜ (YARDIMCI OLABİLİR)
Close

DİYARBAKIR’IN EN ÇOK TERCİH EDİLEN SÜRÜCÜ KURSU

DİYARBAKIR’IN EN ÇOK TERCİH EDİLEN SÜRÜCÜ KURSU

Sürücü kursuna kayıt olurken nelere dikkat etmeliyim? Doğru karşılaştırma ve doğru seçim nasıl yapılır?

Diyarbakır’da sürücü kursuna kaydolurken özellikle kaç saat direksiyon dersi alacağınızı anladıktan sonra, bu direksiyon eğitimlerinin her birinde araç kullanmak için kaç dakika eğitim alacağınızı sorun. Araba kullanırken korku ve heyecanınızın azalacağını ve deneyim kazanacağınızı unutmayın. Araba kullanmadığınız taktirde, zaman ve para kaybedersiniz. Sürücü kursunun kalitesini ve süresini araştırın, bu sizin paranızın karşılığıdır. Aracı “Bir Saatlik Direksiyon Eğitimi” kursunda 50 dakikalık eğitim için kullanmanız gerekmektedir. Blok ders şeklinde en fazla 2 ders alınabilir ve blok dersler arasında 10 dakika ara verilir.

Kayıt olduğunuz sürücü kursunda yeterli direksiyon eğitimi almadıysanız ve gireceğiniz sürücü sınavında başarısız olduysanız, diğer haklarınız için sürücü sınav ücreti 350 lira olacaktır. Dikkat etmeniz gereken sorun, ikinci ve sonraki direksiyon sınavının maliyetinin artmasının sebebi, sürücü kursunun ekstra ücret talep edebilmeniz için size 2 saatlik direksiyon dersi vermek zorunda olmasıdır. Lütfen sürücü kursundan fazla ödemeyi iade etmesini isteyin.

Teorik sınav ücreti 100 TL’dir. Sınavda başarısız olmanız durumunda bir sonraki teorik sınav ücreti de 100 TL’dir. İlk direksiyon sınav ücreti 130 TL’dir. İkinci ve sonraki her direksiyon sınavı ücreti 350 TL’dir Sürücü kursunun bu ücretleri fazla talep etme hakkı yoktur.

Diyarbakır’da bazı sürücü kursları adaylarından mezun olduktan sonra ehliyet belgelerini teslim ettiklerinde farklı bir isim veya belge ücreti tahsil ediliyor. Bunlar kesinlikle yasa dışıdır. Benzer şekilde, sıklıkla aldığımız şikayetlerden biri de Diyarbakır’da bazı sürücü kurslarının kursiyerlere dış maliyet söylemeleri ve ardından “bunu buraya eklemedik, bu dahil değil”  diyerek çeşitli bahaneler ile eksik söyledikleri masrafları daha sonra ortaya çıkarmaktadırlar.

Bunlarla karşılaşmamak için dürüst güvenilir ve kaliteli eğitimi ile Diyarbakır Kayapınar da hizmet veren Akyüzler Sürücü Kursunu tercih edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bizi 0542 234 70 21 numaradan arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

B Sınıfı Sürücü Belgesinin 2021 Yılı için dış masrafları:

  • Yazılı Sınav Ücreti : 100 TL
  • Direksiyon Sınav Ücreti : 130 TL
  • Ehliyet Vergi Harcı : 820,10 TL
  • Ehliyet Kart ve Vakıf Ücretleri : 270 TL’
  • Toplam dış giderler : 1320,10 TL

Dış masraflar bunlardan eksik veya fazla olamaz. Daha sonra mağdur olmamak için lütfen bunlara Dikkat edip bu tür konuları iyi araştırıp sürücü kurslarına kayıt yaptırınız.

Daha da iyisi, gelin, yüz yüze görüşelim!

Akyüzler Sürücü Kursu - Diyarbakır Özel Direksiyon Dersi - Diyarbakır SRC Belgesi - Diyarbakır'da Psikoteknik Belgesi - Diyarbakır'da İş Makinası Belgesi