Diyarbakır Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar? | Diyarbakır Akyüzler Sürücü Kursu | Ehliyet Belgesi
Diyarbakır da Akyüzler Sürücü Kursumuz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı ruhsatlıdır. Diyarbakır bölgesinde A Motosiklet Ehliyet, B Otomobil Ehliyet Belgesi hizmeti sunmaktayız. Sizleri de bekleriz.
MENÜ (YARDIMCI OLABİLİR)
Close

Diyarbakır Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar?

Diyarbakır Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar?

Diyarbakır Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar?

Bu makale, tüm ehliyet sınıfları için sürücü kursu fiyatlarının, ne kadar maliyetle karşılanacağının anlaşılması amacıyla yazılmıştır. Sırasıyla; A1 sınıfı, A2 sınıfı, A sınıfı motor, B sınıfı 2021 ehliyet fiyatları, ehliyet sınıfı büyütme maliyeti, ödenecek tüm harç ücretleri ve sınavlar için MEB’e ödenen diğer ehliyet ücretleri “en güncel” fiyatlarla kaleme alınmıştır! Yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Diyarbakır Ehliyet Fiyatları 2021

Alta yer alan fiyatlar her şey dahil fiyatlardır.

Ehliyet Sınıfları Sürücü 

Kursu Fiyatları

Sınav Giriş Ücreti Harçlar Toplam
A1 Sınıfı Fiyat için Numarayı arayınız.

0542 234 70 21

230 543
A2 Sınıfı 230 543
A Sınıfı 230 543
B Sınıfı

Manuel ve Otomatik

Fiyat için Numarayı arayınız.

0542 234 70 21

230 1090,1
F sınıfı 230 543
B->D1 Sınıfı

(Minibüse Fark)

130 1638,4
B->D Sınıfına

(Otobüse Fark)

130 1638,4
B->C Sınıfı

(Kamyona Fark)

130 1638,4
C,D->CE Sınıfı

(Tıra Fark)

Fiyat için Numarayı arayınız.

0542 234 70 21

130 1638,4
B,C,D->A1 Sınıfı

(Motosiklet Fark)

130 543
B,C,D->A2 Sınıfı

(Motosiklet Fark)

130 543
B,C,D->A Sınıfı

(Motosiklet Fark)

Fiyat için Numarayı arayınız.

0542 234 70 21

130 543
100 Ceza

Puanı

130

Hatırlatmalar:

  • Ehliyet fiyatları: Sürücü kursu fiyatları + Ehliyet harç ücreti+ Sınava giriş ücreti şeklindedir. 3 ödemeden oluşur.
  • Sürücü kursu ücretleri kursa ödenir. Ehliyet harçları devlete, Sınav giriş ücretleri ise MEB’e ödenir.
  • İlk defa ehliyet alanlar teorik sınav giriş ücreti: 100 TL ve Direksiyon sınav giriş ücreti 130 TL öder.
  • Sınıf yükseltenler sadece direksiyon sınav ücreti öderler 130 TL.

Diğer detaylar için:

B Sınıfı Ehliyet

Motor Ehliyeti

 

Kaç saat direksiyon eğitimi veriliyor?

Direksiyon sınavına hazırlık eğitiminin kaç saat olduğunu öğrenmek istiyorsanız oluşturduğumuz sayfayı ziyaret etmek için tıklayınız.

Direksiyon eğitimi her sürücü adayı içim bireysel olarak verilir. Yani her bir sürücü yasal olarak alması gereken eğitimi izleyerek değil, direk uygulayarak öğrenir. Yasal olarak hakkınız olan direksiyon eğitimini almanız sınavdaki başarı için çok ama çok önemlidir. Üst kısımda verdiğimiz link üzerinden yasal direksiyon sınav sürelerini öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte uygulamada motor ve otomobil ehliyetleri için 2 saat, ağır araçlar 4 saat gece direksiyon eğitimi alınması da gerekiyor. Direksiyon sınavına çalışma saatleri 07:00 ile 23:00 arasında gerçekleştirilebilir.

Sürücü kursundan ekstra direksiyon dersi alınabilir mi?

Evet istediğiniz kadar ekstra ders alabilirsiniz. Tabi ki bunun için başta ödediğiniz ücretin dışında ekstra ücret ödemeniz gerekecektir. Akyüzler Sürücü Kursumuza kayıtlı olanlar için ders saati 80 TL olup, özel direksiyon dersi alanlar için ders saatleri 120TL arası bir fiyata tekabül edecektir.

Direksiyonu geçemezsem ne kadar ücret ödeyeceğim?

Direksiyon sınavında başarılı olmazsanız, 130 TL giriş ücreti ve ek olarak kurs tarafından verilen zorunlu iki saatlik telafi dersini almanız gerekmekte ve bunun ücretini ödemeniz gerekiyor. Bu fiyat her yerde sabit olup 350 tl dir.

Ehliyet almak için diploma şart mı? Diplomasız ehliyet alınır mı?

Sürücü belgesi almak için öncelikle en azından ilkokul mezunu olmak gerekiyor. Tabi ki eğitim durumunu belgelemek için diploma şartı var ama okulunuz devam ediyorsa öğrenci belgesi de ibraz edebilirsiniz. Hiç diploması olmayan kişilerin ise halk eğitime başvurup eğitimlere katılıp diploma alma ardından ehliyet başvurma imkanı bulunmaktadır.

Sınav araçları nasıl oluyor tarif eder misiniz?

Sınav araçlarının normal araçtan en büyük farkı sürücü tarafında bulunan alt kısımdaki kontrol elemanları debriyaj ve fren sağ tarafta da bulunmaktadır. Direksiyon ve gaz sizde olduğu için kontrolün %70’i sizde oluyor. %30’luk kısım ise özellikle acil durumlarda veya eğitim esnasında vuku bulan hata durumlarında eğitmen tarafından kullanılıyor.

Sınav tarihlerini kurs mu belirler?

İlçe milli eğitim müdürlüklerinde özel birimler tarafından direksiyon sınav tarihleri belirlenir.

2021 YILINDA SÜRÜCÜ BELGESİ ÇEŞİTLERİ, YAŞ VE TECRÜBE SINIRLARI?

Ehliyet sürücü belgesi çeşitleri ve yaş sınırlamaları değişeceğinden aşağıda oluşturduğumuz tabloyu incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Diyarbakır Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar?

Hangi sürücü kursunu seçmem gerekir?

ilk olarak sürücü kursunun hem yazılı sınavda hem de direksiyon sınavındaki başarı oranlarının yüksek olmasını dikkate alınız. Bu çerçevede Diyarbakır Direksiyon ve yazılı sınavında tartışmasız en yüksek başarı Akyüzler Sürücü Kursu’nda Türkiye genelinde sürücü kurslarının başarı oranları açıklanan son verile göre %55 seviyesindedir. Tabi ki için işini bilen, profesyonel, eğitim planlaması ve diğer süreçleri iyi yöneten Akyüzler sürücü kursunda bu oranın %90-95 seviyelerine çıktığı görülmektedir.  Akyüzler Sürücü Kursunda Bu başarıda son model araçların olması da çok önemlidir. Sınava hazırlanma sürecinde kurs araçlarının da yeni olması  faydalıdır. Yeni araçların sürüş koşullarında tepki sürelerinin daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Bu da başarıyı arttıran koşullar arasında sayılabilir.

Kimi zaman sürücü kursları eğitim verdikleri araçlar ile sınava girdiğiniz araç planlamalarını yeterince yapamamaktadır. Bu nedenle sınav esnasında daha önce kullanmadığınız bir araca bindiğiniz zaman alışma süresi dahilinde zorluklar yaşanabiliyor. Akyüzler Sürücü Kursu tüm araçlar aynı marka ve modelde olduğu için bu konularda sorun yaşanmıyor.

Aday sürücülük nedir?

2 sene boyunca medyanın ıslattığı, sosyal medyanın ise pişirdiği aday sürücülük kavramıyla ilgili bilmeniz gereken en önemli husus alkollü araç kullanma ile ilgidir.

SORMANIZ GEREKEN SORULAR:

1- Başarı oranınız yüzde kaç?

2- Teorik sınav ilk giriş ücretiniz ne kadar? Kalırsam ikinci girişimde ne kadar ödeyeceğim? (100 TL)

3- Direksiyon sınavı ilk giriş ücreti ne kadar?(130 TL)

4- Direksiyon sınavından kalırsam ödeyeceğim ücret ne kadar? (350 TL arası, 2 saat telafi eğitimi)

5- Direksiyon sınavından 4 hakkım sonunda kalırsam ne kadar ücret ödeyeceğim?(14 saatlik direksiyon eğitimi baştan alınmalı)

6- Araçlarınız yeni mi? Evet Son Model

7- Eğitim gördüğümüz araçla mı sınava gireceğiz? Eğitimler bireysel eğitim şeklinde mi olacak? Evet

8- Kaç saat direksiyon eğitimi olacak? (14 Ders saati, )

9- Dosyamızı teslim alırken dosya ücreti talep edecek misiniz? Hayır

10- Direksiyon eğitimi planlamasını nasıl yapıyorsunuz? Direksiyon eğitim planı yapacak mısınız? Bu planı yaparken benim boş günlerimi belirlerken nasıl bir yol izleyeceksiniz? Evet Dikkat ediyoruz

11- Sürücü eğitimi için similatörünüz var mı? Elbette ediyoruz

YORUMLAR

Akyüzler Sürücü Kursu - Diyarbakır Özel Direksiyon Dersi - Diyarbakır SRC Belgesi - Diyarbakır'da Psikoteknik Belgesi - Diyarbakır'da İş Makinası Belgesi